Praca

Pierwsze spotkanie

Pierwsza konsultacja służy przede wszystkim ustaleniu podstawowego problemu, którym będę się zajmować. Na tym spotkaniu kształtuje się w czym i jak mogę Państwu skutecznie pomóc.

Kompleksowa pomoc psychologa

Nie za każdym razem psychoterapia indywidualna jest najlepszym środkiem do tego, aby rozwiązać problem z którym Państwo przychodzą. Niekiedy zdolności radzenia sobie z problemami u pacjenta są na tyle dobre, że wystarczy odpowiednio nim pokierować i podpowiedzieć mu pewne kierunki, w których powinien pójść. Pomoc doświadczonego psychologa pozwala lepiej przeanalizować sytuację i odnaleźć wewnętrzną siłę niezbędną do tego, aby jej sprostać.

Psychoterapia indywidualna

Psychoterapia indywidualna jest szczególną formą dialogu, a także relacji z drugim człowiekiem. Jest ona niezbędna tym wszystkim, którzy jej potrzebują z powodu różnych trudności mających swoje źródło w psychice. Terapeuta ma za zadanie towarzyszyć i wspierać pacjenta, jak również pokazywać różne możliwości rozwiązań, proponować przydatne wskazówki i tak kierować rozmową, aby pacjent zdobył umiejętności konieczne do dokonania zmiany swojej sytuacji i osiągnięcia korzyści względem swojego wcześniejszego położenia.

Decyzja o wyborze konkretnej formy terapii zawsze podejmowana jest w oparciu o rozpoznanie przeprowadzone w trakcie pierwszego spotkania lub serii kilku początkowych spotkań.